Pavasaris ir laiks, kad arī lauksaimniecībā sākas aktīvie darbi. Tāpēc, lai nodrošinātu otrreizējā pārstrādē arvien lielāku nodoto atkritumu apjomu, Siguldas pilsētas SIA “JUMIS” sadarbībā ar “Latvijas Zaļo punktu”, kā arī SIA “CleanR” un SIA “ZAAO” aicina lauksaimniekus bez maksas nodot izlietoto lauksaimniecības iepakojumu klātienē vai pieteikt to izvešanu no saimniecības.

Atkritumu apsaimniekotāji aicina būt atbildīgiem par pareizu lauksaimniecībās izmantotā iepakojuma, kā arī citu atkritumu veidu apsaimniekošanu. Tos nedrīkst aprakt zemē, dedzināt, ilgstoši uzkrāt, izmest dabā vai novietot sadzīves atkritumos. Jebkuru atkritumu nepareiza likvidēšana atstāj negatīvu ietekmi gan uz cilvēka veselību, gan apkārtējo vidi kopumā.

Lauksaimniecības iepakojumu iespējams nodot klātienē:

  • “JUMIS” šķiroto atkritumu pieņemšanas laukumā “Zemdegas” Siguldas pagstā (iepriekšēja pieteikšanās, zvanot uz tālruņa numuru 26112288);
  • “CleanR” šķirošanas laukumā “Dzelzceļa stacija “Inčukalns”” Inčukalna pagastā;
  • “ZAAO” aprites ekonomikas centrā “Daibe” Stalbes pagastā (Cēsu novads).

Atkritumu apsaimniekotāji piedāvā iespēju pieteikt lauksaimniecībā radīto iepakojumu izvešanu arī no saimniecības:

“JUMIS” sadarbībā ar “Eco Baltia vide” no zemnieku saimniecībām otrreizējai pārstrādei pieņem dažāda veida plēvi, tostarp skābsiena, ruļļu ietinamo, agro, dārza un cita veida plēves. Tāpat tiek pieņemti polipropilēna maisi jeb big-bag, plastmasas kannas un mucas, kā arī lauksaimniecības iepakojumi pēc atsevišķas vienošanās.

Savukārt “ZAAO” pieņem plastmasas kannas, big-bag maisus, skābbarības ruļļu plēves un pārklājamās plēves skābbarības bedrēm.

Visam nodotajam iepakojumam jābūt tīram un sausam – bez lauksaimniecības produktu piejaukumiem, piemēram, salmiem, skābbarības, dažādiem sadzīves un būvniecības atkritumiem, kā arī smiltīm un dubļiem, tīkliem, striķiem. “ZAAO” papildina, ka no kannām jānoskrūvē korķi, kā arī sietus un šņores nedrīkst ievietot sadzīves atkritumu konteinerā, tie jāiepako atsevišķā maisā, kas tiek savākti reizē ar plēvēm, piemērojot maksu par pakalpojumu.  Tāpat būtiski uzsvērt, ka materiālam jābūt novietotam transportam viegli pieejamā vietā.

Zemnieku saimniecības pēc izlietotā iepakojuma nodošanas nepieciešamības gadījumā saņem Valsts vides dienestam vai Eiropas Savienības fondu projektiem paredzētu apliecinājumu par vides aizsardzības un atkritumu apsaimniekošanas prasībām atbilstošu lauksaimniecības iepakojuma apsaimniekošanu. “CleanR” informē, ka, ja klientam nepieciešams pieņemšanas-nodošanas akts, par to jāinformē iepriekš vai jāvienojas, ka pēc pakalpojuma veikšanas tas tiks nosūtīts uz klienta norādīto e-pasta adresi.

Ar plašākām atkritumu apsaimniekotāju prasībām, nododot lauksaimniecībā radīto iepakojumu, citām atkritumu nodošanas iespējām, kā arī laukumu un nodošanas punktu darba laikiem var iepazīties, vēršoties pie sava atkritumu apsaimniekotāja vai to tīmekļa vietnēs.